Gateway LRW Outdoor LORIX One
Gateway LRW Outdoor LORIX One
Gateway | LoRaWAN® (868 MHz), TCP/IP
bidirectional
| Application/type | Gateway |
|---|---|
| Purpose | Gateway |
| Interface | LoRaWAN® (868 MHz), TCP/IP |
| On stock | No |
| Configuration | web interface |
| Network technology | TCP/IP |
| Radio technology | LoRaWAN® (868 MHz) |
| Data transmission | bidirectional |
| Operating range temperature (°C) | -30..+55 |
| Operating ranges temperature (°C) | -30..+55 |
| Operating range humidity | max. 90% rH non-condensing |
| Power supply | 24 V = , passive PoE |
| Power consumption | typ. 3 W (24 V =) |
| Colour | light grey |
| Protection (IP) | IP65, according to EN 60529 |
| Connection | RJ45 socket (8P8C) 10/100 MBit/s Ethernet |
| Mounting | mounting at the wall or at a pole |
| Delivery content | incl. external power supply, incl. passive PoE splitter |
| Packaging | case packaging |
| Device length (mm) | 198 |
| Device width (mm) | 45 |
| Weight (g) | 230 |
| Gefahrgut | No |