thevios HUB
thevios HUB Occ Lum PM CO2+VOC temp_rH BACnet IP
Czujniki sufitowe zur Pomiar wartości von temperatura, wilgotność, CO2, VOC, Pył zawieszony, natężenie światła, ruch mit BACnet IP Schnittstelle.
| Zastosowanie/typu | Czujniki sufitowe |
|---|---|
| Grupa produktów | thevios Grid |
| Cel | Pomiar wartości |
| Elementy czujnika | temperatura, wilgotność, CO2, VOC, Pył zawieszony, natężenie światła, ruch |
| Mierzone wielkości | temperatura, wilgotność względna, wilgotność bezwzględna, entalpia, punkt rosy, CO2, VOC, CO2/VOC mix, natężenie światła, ruch, obecność, Pył zawieszony |
| Interfejs | BACnet IP |
| Na magazynie | LABEL_NO |
| Konfiguracja | interfejs przeglądarki internetowej |
| Interfejs sieciowy | BACnet IP, theGRID (RS485 Master) |
| Zakres roboczy temperatury (°C) | 0..50 |
| Zakresy roboczy temperatura (°C) | 0..+50 |
| Sygnał wyjściowy temperatury | 0..+50 °C |
| Zakres roboczy wilgotność | maks. 90% rH bez kondensacji |
| Błąd pomiaru temperatury | ±0,5 K (typ. w 21 °C) |
| Zakres pomiarowy wilgotności | 0..100% rH bez kondensacji |
| Błąd pomiaru wilgotności | ±2% między 10..90% rH (typ. w temp. 21 °C) |
| Zakres pomiarowy CO2 | 0..2000 ppm, 0..5000 ppm, opcjonalnie konfigurowalne |
| Błąd pomiaru CO2 | ±50 ppm +3% wartości mierzonej (typ. w temp. 21 °C, 50% rH, 1015 hPa) |
| Pomiar VOC (gaz mieszany) | półprzewodnikowy czujnik z tlenkiem metali |
| Zakres pomiarowy światła | 0..1000 Lux |
| Błąd pomiaru światła | ±15 Lux, ±8% od zakresu pomiarowego |
| Zakres detekcji | kąt widzenia 96°, – przy wysokości montażu 2,7 m jest kolisty obszar wykrywania z Ø=6 m |
| Zasilanie | 24 V = (±10%) SELV, 24 V ~ (±10%) SELV |
| Wyświetlacz | Dioda LED RGB, z funkcją sygnalizacji świetlnej, konfigurowalne wartości progowe |
| Obudowy | thevios 5, PC V0 |
| Kolor | czysta biel |
| Stopień ochrony | IP30, zgodnie z EN 60529 |
| Podłączenie | zacisk dźwigni max. 1,5 mm², gniazdo RJ45 (8P8C) 10/100 MBit/s Ethernet |
| Sposób montażu | podtynkowy lub z obudową do montażu natynkowego |
| Uwagi | Czujniki mieszanek gazowych wykrywają lotne związki organiczne (VOC), takie jak zapachy ciała, dym tytoniowy oraz opary wydzielające się z materiałów (mebli, dywanów, farb, klejów itp.) |
| Gefahrgut | LABEL_NO |